Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Sonda pentru tragere cablu este destinată introducerii și ghidării cablurilor electrice prin tuburi de instalații. Datorită materialului flexibil din poliamidă, aceasta oferă o bună rezistență la rupere și permite o manipulare ușoară în timpul lucrărilor de instalare electrică.
Este utilizată frecvent în aplicații rezidențiale sau industriale pentru tragerea conductoarelor prin tuburi de protecție, facilitând montajul rapid și eficient al cablurilor electrice.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Calitatea materialului | Poliamidă (PA) |
| Culoare | Incolor |
| Lungime | 15 m |
| Formă | Rotundă |
| Domeniu de utilizare | Tuburi de instalații |
| Diametru fir tragere | 4 mm |
| Sarcină de rupere | 500 kg |
| Formă cap ghidare | Oval |
| Diametru cap ghidare | 5 mm |
| Racord filetat | Nu |
| Tip suport | Fără suport |
| Fir împletit | Nu |
Tip Produs: Sonda tragere cablu
Lungime: 15m