Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Cablul FTP CAT5E SUFA este soluția ideală pentru rețele de date rapide și stabile, proiectat pentru sisteme LAN, audio-video și aplicații de comunicații digitale. Conductorul din cupru asigură performanță optimă, iar manta din PVC protejează cablul împotriva deteriorărilor mecanice și asigură o izolație de înaltă calitate. Produsul include și ecranare suplimentară (FTP), pentru a reduce interferențele electromagnetice și a menține integritatea semnalului.
Acest cablu este livrat pe role de 305 metri, cu protecție suplimentară SUFA , ceea ce îl face rezistent la tracțiune și ușor de instalat chiar și pe distanțe mari.
Specificații tehnice
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Cablu rețea |
| Tip cablu | FTP CAT5E SUFA |
| Material conductor | Cupru |
| Material manta | PVC |
| Greutate aprox. (kg/UM) | 0.05 |
| Lungime rolă | 305 m |
| Multiplu comandă | 305 ml |
| Conductor | Solid, cupru |
| Izolație conductor | HDPE, Ø 0.98 ±0.05 mm |
| Ecranare | FTP + PET |
| Manta exterioară | PVC, Ø exterior 6 mm, grosime 0.55 ±0.05 mm |
| Culoare manta | Negru |
| Rip-cord | Da |
| Performanță frecvență | 1–100 MHz |
| Impedanță caracteristică | 100 ±15 Ω |
| Întârziere semnal (Delay Skew) | ≤45 ns/100 m |
| Rezistență DC | ≤9 Ω/100 m |
| Temperatura de operare | -20°C … +75°C |
Tip Cablu: FTP