Conductorul MYF 10 mm² este conceput pentru instalații electrice interioare, oferind performanță ridicată și siguranță în exploatare. Realizat din cupru de calitate și izolat cu manta PVC durabilă, acesta asigură un transfer optim al energiei electrice și protecție sporită împotriva propagării flăcării, conform standardelor SR EN 60332-1-2.
Acest conductor este ideal pentru cablaj fix sau mobil în instalații electrice, fiind compatibil cu montaj în tuburi de protecție aparente sau îngropate, în aparate de comandă și sisteme de iluminat cu tensiune nominală 450/750 V. Produsul respectă standardele naționale și europene și suportă temperaturi între -30 °C și +70 °C în funcție de condițiile de exploatare.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Conductor |
| Tip cablu | MYF |
| Număr fire | 1 |
| Secțiune (mm²) | 10 |
| Material conductor | Cupru |
| Material manta | PVC |
| Culoare | Albastru/rosu/maro/negru/verde-galben |
| Tensiune nominală Uo/U | 450/750V |
| Lungime comandă | 100 ml |
| Greutate aprox. (kg/UM) | 0.112 |
| Standard de referință | SR HD 21.3 S3:2001 și SR HD 21.3S3/A1:2001 |
| Standard produs | SF 13/2009 |
| Tensiune de încercare | 2,5 kV, 50 Hz, în apă, 5 min |
| Rezistență la propagarea flăcării | SR EN 60332-1-2 |
| Temperatura minimă la montaj | +5 °C |
| Temperatura minimă exploatare | -25 °C |
| Temperatura maximă conductor | +70 °C |
| Directive conformitate | Directiva Low-Voltage CE |
Sectiune:: 10 mm
Tip Cablu: MYF