Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Colierul din seria TIES este conceput pentru fixarea și organizarea cablurilor în aplicații electrice și industriale, fiind ideal pentru utilizare în interior. Fabricat din plastic tehnic rezistent, acesta oferă o soluție robustă și sigură pentru prinderea cablurilor de dimensiuni mari sau a fasciculelor voluminoase.
Cu dimensiunea de 9x780 mm, colierul permite fixarea cablurilor cu diametrul de până la 233 mm. Rezistența ridicată la tracțiune de 71,4 kg asigură o prindere extrem de fermă și stabilă, chiar și în aplicații solicitante. Materialul oferă o bună rezistență la agenți externi precum uleiuri, grăsimi, derivați petrolieri, alcool, ceață salină și clorați. Culoarea albă este destinată utilizării în interior, deoarece nu este rezistentă la radiațiile UV.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Colier plastic (șoricei) |
| Serie | TIES |
| Dimensiuni | 9 x 780 mm |
| Diametru de prindere | Ø până la 233 mm |
| Material | Plastic tehnic |
| Culoare | Alb |
| Rezistență la tracțiune | 71,4 kg |
| Rezistență chimică | Uleiuri, grăsimi, derivați petrolieri, alcool, ceață salină, clorați |
| Rezistență UV | Nu |
| Utilizare recomandată | Interior |