Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Colierele din plastic zimțate 4.5 x 250 mm sunt potrivite pentru fixarea și organizarea cablurilor de dimensiuni mici și medii în aplicații electrice, instalații sau lucrări de mentenanță. Fabricate din poliamidă PA 6.6, acestea oferă o bună rezistență mecanică și o fixare sigură datorită danturii interioare.
Sunt fără halogeni și auto-stingătoare, având clasă de inflamabilitate UL94 V-2. Rezistența la temperaturi variate le face potrivite pentru utilizare în condiții normale de exploatare, în interior.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Calitatea materialului | Poliamidă (PA 6.6) |
| Culoare | Natural / Alb |
| Tip execuție | Dantură interioară |
| Fără halogeni | Da |
| Tip montaj | Fără |
| Transparent | Nu |
| Lățime bandă | 4.5 mm |
| Lungime bandă | 250 mm |
| Diametru fascicul | 3 – 68 mm |
| Forță minimă de prindere | 220 N |
| Temperatură de montaj | -10 °C – 85 °C |
| Temperatură de operare | -40 °C – 85 °C |
| Sistem de închidere | Limbă din plastic |
| Stabilitate UV conform ASTM D6779 | Nu |
| Clasă inflamabilitate conform UL94 | V2 |
| Omologare UL | Da |