Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Colierele din seria TIES sunt concepute pentru organizarea și fixarea cablurilor în aplicații electrice și industriale, fiind potrivite atât pentru utilizare în interior, cât și în exterior. Fabricate din plastic tehnic rezistent, acestea oferă o soluție robustă și durabilă pentru prinderea cablurilor, inclusiv în cazul fasciculelor de dimensiuni mari.
Cu dimensiunea de 7,5x365 mm, colierele permit fixarea cablurilor cu diametrul de până la 100 mm. Rezistența ridicată la tracțiune de 55,08 kg asigură o prindere extrem de fermă și stabilă, potrivită pentru aplicații solicitante. Materialul oferă o bună rezistență la agenți externi precum uleiuri, grăsimi, derivați petrolieri, alcool, ceață salină și clorați. Culoarea neagră oferă o rezistență sporită la radiațiile UV, fiind potrivită și pentru utilizare în exterior (fără expunere prelungită).
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Coliere plastic (șoricei) |
| Serie | TIES |
| Dimensiuni | 7,5 x 365 mm |
| Diametru de prindere | Ø până la 100 mm |
| Material | Plastic tehnic |
| Culoare | Negru |
| Rezistență la tracțiune | 55,08 kg |
| Rezistență chimică | Uleiuri, grăsimi, derivați petrolieri, alcool, ceață salină, clorați |
| Rezistență UV | Da (rezistență crescută) |
| Utilizare recomandată | Interior / Exterior |