Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Doză de legătură pentru montaj în gips-carton, destinată realizării conexiunilor electrice sigure și bine organizate. Construcția din plastic și capacul orb cu prindere în șuruburi oferă protecție bună pentru cabluri și îmbinări. Cu 12 intrări și introducere din spate, permite o instalare rapidă și un aranjament curat al conductorilor, fiind potrivită pentru lucrări electrice în locuințe și spații comerciale.
Montaj în gips-carton (hollow wall)
12 intrări pentru cabluri
Introducere cablu din spate
Capac orb cu fixare în șuruburi
Găuri sfondabile pentru trecerea cablurilor
Fabricată din plastic
Formă dreptunghiulară
Pentru tuburi cu diametrul de 20 / 25 mm
Culoare albastră
Protecție IP40
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Doză de legătură |
| Tip construcție | Cutie de joncțiune cabluri |
| Dimensiuni | 120 x 100 x 50 mm |
| Lățime | 120 mm |
| Lungime | 100 mm |
| Adâncime internă | 50 mm |
| Tip montaj | Gips-carton (hollow wall) |
| Introducere cablu | Din spate |
| Număr intrări cablu | 12 |
| Material | Plastic |
| Culoare | Albastru |
| Protecție | IP40 |
| Formă | Dreptunghiulară |
| Diametru tub compatibil | 20 / 25 mm |
| Capac | Orb |
| Fixare capac | Înșurubat |
| Acces cabluri | Prin găuri sfondabile |
| Cu șuruburi | Da |
| Etanșare aer | Nu |
| Capac transparent | Nu |
| Compatibil BS 4662 | Nu |
| Halogen free | Nu |
| Cu perete despărțitor | Nu |
| Aplicare specială | Nu |
Tip Montaj: Incastrat