Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Acest temporizator Sedna Design Elements permite controlul precis al echipamentelor prin numărătoare inversă. Se montează încastrat și poate comuta diverse sarcini electrice, de la motoare monofazate și lămpi halogen, la LED-uri. Dispozitivul are comandă locală și posibilitate de control de la distanță prin buton auxiliar. LED-ul încorporat indică starea funcționării. Fabricat din policarbonat și cu finisaj lucios alb, asigură siguranță și rezistență la utilizare. Intervalul de temporizare este între 1 secundă și 24 ore, potrivit pentru aplicații industriale sau rezidențiale.
Atenție! Rama se achiziționează separat. Produsul este compatibil exclusiv cu ramele din gama Sedna Design & Elements.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Gama | Sedna |
| Tip produs | Comutator de timp / temporizator |
| Funcție | Simplu, cu numărătoare inversă |
| Montare | Încastrat |
| Material | Policarbonat |
| Finisaj | Lucios |
| Culoare | Alb (RAL 9003) |
| Tip de sarcină | Motor monofazat 1000 VA 230 V; Halogen 2000 W 230 V; LED 200 W 230 V; Halogen joasă tensiune 1050 VA 12 V / 500 VA 12 V |
| Tensiune nominală | 250 V c.a. |
| Curent nominal | 10 A |
| Frecvență | 50 Hz |
| Interval temporizare | 1 s … 24 h |
| Tip de control | Local + buton auxiliar |
| Semnalizare | LED |
| Conexiuni | 1,5…2,5 mm², borna cu șurub |
| Dimensiuni (L x H x A) | 73 x 73 x 45 mm |
| Temperatură de operare | 5…35 °C |
| Temperatură depozitare | -10…50 °C |
| Grad de protecție | IP20 / IP21 |
| Standard / certificări | EN 60669-2-1, EN 60730-2-7, EN 300-328; UE, directive 2014/30/EU și 2014/35/EU |
| Canal vizat | Profesional |
Tip Produs: Temporizator
Gama: Sedna Design & Elements
Culoare: Alb
Tip Montaj: Incastrat