Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Această bobină de declanșare permite activarea rapidă a siguranțelor automate, fiind compatibilă cu tensiuni între 110 și 415 V AC/DC. Se poate monta ușor și asigură declanșarea sigură și precisă a disjunctoarelor în circuite de curent alternativ sau continuu.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tensiune de comandă AC | 230 / 415 V |
| Tensiune de comandă DC | 110 / 130 V |
| Tip tensiune alimentare | AC/DC |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune de izolare | 4000 V |
| Curent minim (U=230 V AC) | 14 mA |
| Curent minim (U=415 V AC) | 32 mA |
| Putere la pornire | 15 VA |
| Putere disipată la curent nominal | 25,3 W |
| Timp răspuns la declanșare | 200 ms |
| Adâncime | 68 mm |
| Înălțime | 83 mm |
| Lățime | 18 mm |
| Cuplu montare | 1,2 Nm |
| Conductor flexibil max | 6 mm² |
| Conductor rigid max | 10 mm² |
| Temperatura lucru | -25…60 °C |
| Umiditate aer | 95% |
| Temperatura depozitare/transport | -40…80 °C |
| Conformitate | Directive europene WEEE |
Tip Produs: Bobina declansare