Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Disjunctorul diferențial RCBO ADA925D oferă protecție completă împotriva suprasarcinilor, scurtcircuitelor și curenților reziduali. Este proiectat pentru montaj pe șină DIN și dispune de opțiune de sigilare, fiind sigur și simplu de instalat în tablouri electrice rezidențiale sau comerciale.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | RCBO |
| Curent nominal | 25 A |
| Curent rezidual | 30 mA |
| Tip curent rezidual | A |
| Curba de declanșare | B |
| Capacitate de rupere | 6 kA |
| Tip poli | 1P+N |
| Număr poli | 2 P |
| Poziție nul | Dreapta |
| Tip montaj | Șină DIN |
| Sigilabil | Da |
| Compatibil montaj șină DIN | Da |
| Conectare superioară | Terminal aliniat |
| Bază de conectare | Terminal aliniat |
| Tensiune nominală | 240 V AC |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Tensiune max. exploatare | 240 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Curent supratensiune (8/20 μs) | 250 A |
| Prag funcționare termală | 1,13 / 1,45 In |
| Prag comutare magnetică | 3 / 5 In |
| Capacitate de rupere și deschidere | 6 kA |
Tip Produs: Protectii diferentiale RCBO
Curent Nominal (a):: 25A
Curent Rezidual (ma):: 30mA
Curba De Declansare:: B
Clasa De Protectie (tip):: A
Capacitate De Rupere:: 6kA