Data de livrare: maine, 07.04.2026
Protecție sigură pentru circuite monofazate sau trifazate mici, cu curent nominal de 25 A și declanșare diferențială de 30 mA. Se montează pe șină DIN și este compatibil pentru sigilare.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | RCCB |
| Curent nominal | 25 A |
| Curent rezidual | 30 mA |
| Tip curent rezidual | A |
| Capacitate de rupere și deschidere | 1,5 kA |
| Curent scurtcircuit conform EN 61008-1 | 6 kA |
| Tip poli | 2 P |
| Număr poli | 2 |
| Poziție neutru | Dreapta |
| Tip montaj | Șină DIN |
| Sigilabil | Nu |
| Compatibilitate montaj pe șină DIN | Da |
| Tensiune nominală | 230 V AC |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Curent supratensiune (8/20 μs) | 0,25 kA |
| Putere disipată totală | 2,32 W |
| Putere disipată per pol | 1,23 W |
| Protecție împotriva declanșărilor nedorite | Nu |
| Întârziere declanșare pe termen scurt | Nu |
| Durată viață electrică | 2000 cicluri |
| Durată viață mecanică | 4000 operațiuni |
| Dimensiuni (îxîl) | 35 x 83 x 70 mm |
| Dimensiune construcție DIN 43880 | 1 |
Tip Produs: Sigurante diferentiale RCCB
Curent Nominal (a):: 25A
Curent Rezidual (ma):: 30mA
Clasa De Protectie (tip):: A
Capacitate De Rupere:: 1.5kA