Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Disjunctor tripolar pentru protecția circuitelor trifazate, potrivit pentru aplicații industriale și comerciale unde sunt prezente sarcini inductive moderate. Curba C și capacitatea de rupere de 10kA oferă protecție sigură la suprasarcină și scurtcircuit, fiind o soluție bună pentru tablouri electrice, motoare, pompe sau alte echipamente cu pornire directă.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Siguranță automată / Disjunctor |
| Număr poli protejați | 3 |
| Număr poli | 3 P |
| Tip poli | 3 P |
| Curba de declanșare | C |
| Comutare simultană N | Nu |
| Conectare superioară | Terminal aliniat |
| Bază conectare | Terminal aliniat |
| Capacitate nominală de decuplare | 10 kA |
| Tensiune nominală | 415 V AC |
| Tip tensiune | AC |
| Frecvență | 50 / 60 Hz |
| Tensiune izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 6000 V |
| Curent nominal | 100 A |
| Capacitate de rupere lcs AC (IEC 60898-1) | 7,5 kA |
| Prag termic min./max. | 1,13 / 1,45 In |
| Prag magnetic min./max. | 5 / 10 In |
Numar Poli:: 3P
Curent Nominal (a):: 100A
Curba De Declansare:: C
Capacitate De Rupere:: 10kA