Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Disjunctor tetrapolar pentru protecția circuitelor trifazate cu neutru, destinat tablourilor electrice industriale, comerciale și rezidențiale de mare putere. Asigură protecție sigură la suprasarcină și scurtcircuit, fiind potrivit pentru circuite cu consumatori mari și curenți de pornire ridicați.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Siguranță automată / Disjunctor |
| Număr poli protejați | 4 |
| Număr poli | 4 P |
| Tip poli | 4 P |
| Curba de declanșare | C |
| Comutare simultană N | Nu |
| Conectare superioară | Terminal aliniat |
| Bază conectare | Terminal aliniat |
| Capacitate nominală de decuplare | 10 kA |
| Tensiune nominală | 415 V AC |
| Tip tensiune | AC |
| Frecvență | 50 / 60 Hz |
| Tensiune izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 6000 V |
| Curent nominal | 125 A |
| Capacitate de rupere lcs AC (IEC 60898-1) | 7,5 kA |
| Prag termic min./max. | 1,13 / 1,45 In |
| Prag magnetic min./max. | 5 / 10 In |
Numar Poli:: 4P
Curent Nominal (a):: 125A
Curba De Declansare:: C
Capacitate De Rupere:: 10kA