Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
NCN216 este un disjunctor dublu pol (2P) ideal pentru circuite de până la 16 A, cu capacitate mare de rupere de 10 kA. Curbă C oferă protecție rapidă la suprasarcină și scurtcircuit, iar montajul pe șină DIN îl face ușor de instalat în tablouri electrice.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | 2P |
| Număr poli protejați | 2 |
| Număr de poli | 2 P |
| Poziție neutru | fără neutru |
| Tip de montaj | Șină DIN |
| Curent nominal | 16 A |
| Curbă de declanșare | C |
| Capacitate nominală de decuplare | 10 kA |
| Tensiune nominală AC | 400 V |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 6000 V |
| Tensiune minimă prag (Ue min) | 12 V |
| Prag de comutare termic AC | 1,13 – 1,45 In |
| Prag de comutare magnetic AC | 5 – 10 In |
| Prag de comutare magnetic DC | 7 – 15 In |
| Capacitate de rupere lcs AC IEC 60898-1 | 7,5 kA |
Numar Poli:: 2P
Curent Nominal (a):: 16A
Capacitate De Rupere:: 10kA
Curba De Declansare:: C