Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
NCN416 este un disjunctor patru poli (4P) conceput pentru circuite de până la 16 A, cu capacitate de rupere mare de 10 kA. Curbă C oferă protecție rapidă împotriva suprasarcinii și scurtcircuitelor, iar montajul pe șină DIN permite instalare rapidă în orice tablou electric.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | 4P |
| Număr poli protejați | 4 |
| Număr de poli | 4 P |
| Poziție neutru | fără neutru |
| Tip de montaj | Șină DIN |
| Curent nominal | 16 A |
| Curbă de declanșare | C |
| Capacitate nominală de decuplare | 10 kA |
| Tensiune nominală AC | 400 V |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 6000 V |
| Tensiune minimă prag (Ue min) | 12 V |
| Capacitate de rupere lcs AC IEC 60898-1 | 7,5 kA |
Numar Poli:: 4P
Curent Nominal (a):: 16A
Capacitate De Rupere:: 10kA
Curba De Declansare:: C