Dimensiuni: diametru 6 mm, 8 mm sau 10 mm, lungime totală 160 mm, lungime muchie tăietoare 100 mm.
| Caracteristică | Specificație |
|---|---|
| Diametru burghiu | 6 mm, 8mm sau 10 mm |
| Lungime totală | 160 mm |
| Lungime muchie tăietoare | 100 mm |
| Sistem prindere | SDS-Plus |
| Număr muchii tăietoare | 4 |
| Material burghiu | Carbură solidă |
| Materiale potrivite | Beton, piatră, oțel, inox, fontă, metale neferoase |
| Materiale nepotrivite | Plastic, ceramică, sticlă, lemn |
| Geometrie vârf | 4x90° |
| Spirale | Scurte pentru evacuare rapidă a prafului |
| Protecție armătură | Radială |
| Concentricitate | Design 4x4 pentru vibrații reduse |
| Șanfren vârf | 90° |
| Prindere | Cilindrică |