Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Disjunctorul MCB 1P 20A asigură protecție eficientă pentru circuite individuale pe șină DIN, cu capacitate de rupere de 6 kA și curbă B.
| Proprietate | Detalii |
|---|---|
| Număr poli | 1 P |
| Tip pol | 1 P |
| Număr poli protejați | 1 |
| Curbă | B |
| Curent nominal | 20 A |
| Tensiune nominală AC | 230 / 400 V |
| Tip tensiune | AC |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune max. exploatare | 415 V |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Capacitate nominală de decuplare | 6 kA |
| Capacitate de rupere | 6 kA |
| Prag funcționare termală AC | 1,13 / 1,45 In |
| Prag comutare magnet | 3 / 5 In |
| Conectivitate | Terminal aliniat sus și jos |
| Compatibilitate | Dispozitive modulare pe șină DIN |
Curent Nominal (a):: 20A
Numar Poli:: 1P
Numar Module: 1
Capacitate De Rupere:: 6kA
Curba De Declansare:: B