Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Acest disjunctor diferențial RCBO 4P oferă protecție completă la suprasarcină, scurtcircuit și curenți reziduali pentru circuitele trifazate. Se montează pe șină DIN, este sigilabil și include semnalizare pentru defect diferențial.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | RCBO |
| Curent nominal | 10 A |
| Curent rezidual | 30 mA |
| Tip curent rezidual | A |
| Curba de declanșare | C |
| Capacitate de rupere | 6 kA |
| Tip poli | 4 P |
| Număr poli protejați | 4 |
| Poziție nul | Fără neutru |
| Tip montaj | Șină DIN |
| Sigilabil | Da |
| Semnalizare defect diferențial | Da |
| Conectare superioară | Terminal aliniat |
| Bază de conectare | Terminal aliniat |
| Tensiune nominală | 230/400 V AC |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50 Hz |
| Valoare rezistență dielectrica | 2 kV |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 4 kV |
| Curent supratensiune (8/20 μs) | 3 kA |
| Capacitate rupere nominală, lcs AC | 6 kA |
| Capacitate de rupere și deschidere | 6 kA |
| Prag funcționare termală | 1,13 / 1,45 In |
| Prag comutare magnetică | 5 / 10 In |
| Capacitate rupere scurtcircuit lcn sub 400V AC | 6 kA |
Tip Produs: Protectii diferentiale RCBO
Curent Nominal (a):: 10A
Curent Rezidual (ma):: 30mA
Curba De Declansare:: C
Clasa De Protectie (tip):: A
Capacitate De Rupere:: 6kA