Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Protejează instalațiile electrice și persoanele împotriva curenților reziduali și scurtcircuitelor. Se montează rapid pe șină DIN și oferă siguranță conform standardelor EN. Sigilabil și robust, este potrivit pentru instalații industriale sau casnice cu cerințe mari de protecție.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Întrerupător diferențial RCCB |
| Poziție neutră | Dreapta |
| Număr poli | 2 P |
| Tip de montaj | Șină DIN |
| Sigilabil | Da |
| Tensiune nominală | 230 V AC |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Curent rezidual | 30 mA |
| Curent nominal | 63 A |
| Putere curent supratensiune (8/20 μs) | 0,25 kA |
| Capacitate de rupere și deschidere | 1,5 kA |
| Curent scurtcircuit conform EN 61008-1 | 6 kA |
| Putere disipată totală | 8,1 W |
| Putere disipată per pol | 4,1 W |
| Durata de viață electrică | 2000 cicluri |
| Durata de viață mecanică | 4000 operațiuni |
| Dimensiuni (îxîl) | 35 x 83 x 70 mm |
| Dimensiune construcție DIN | 1 |
| Cuplu de montare | 2,8 Nm |
| Conexiune cablu flexibil | 1–16 mm² |
| Conexiune cablu rigid | 1–25 mm² |
| Tip conexiune | Tehnică de înfiletare |
| Standarde | EN 61008-1 |
| Conform WEEE | Afectat |
| Protecție | IP20 |
| Tip curent rezidual | A |
| Temperatura lucru | -25…40 °C |
| Temperatura depozitare/transport | -55…70 °C |
| Grad de poluare | 2 |
| Altitudine maximă | 2000 m |
Tip Produs: Sigurante diferentiale RCCB
Curent Nominal (a):: 63A
Curent Rezidual (ma):: 30mA
Clasa De Protectie (tip):: A
Capacitate De Rupere:: 6kA