Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Tubul termocontractabil 2:1, negru, cu pereți subțiri, este flexibil, fără halogeni și auto-stingător (VW-1/UL224). Este ideal pentru protecția cablurilor și a componentelor electrice, contractându-se la jumătate din diametrul inițial la încălzire. Rezistent la temperaturi între -45°C și +125°C, oferă o rezistență dielectrică de 15 kV/mm și o rezistență mecanică excelentă, cu alungire la rupere de 200 %.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Poliolefină (PO-X) |
| Culoare | Negru |
| Tip execuție | Pereți subțiri |
| Fără halogeni | Da |
| Transparent | Nu |
| Tip | Termocontractabil |
| Diametru interior înainte de contracție | 9.5 mm |
| Diametru interior după contracție | 4.5 mm |
| Rata de contracție | 2:1 |
| Grosime perete după contracție | 0.56 mm |
| Lungime | 1 m |
| Temperatură de operare | -45 °C – 125 °C |
| Secțiune nominală | 70.88 mm² |
| Cu adeziv interior | Nu |
| Printabil | Nu |