Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Doza încastrată pentru 8 module (4+4) este ideală pentru instalații electrice cu volum mare de cabluri. Fabricată din tehnopolimer GW PLAST, halogen-free, oferă rezistență mecanică și termică ridicată și este compatibilă cu dispozitivele din gama SYSTEM.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Număr module | 8 module (4+4) |
| Distanță axe suporturi de fixare | 108.5 mm |
| Pre-aranjament compartiment | 2 |
| Dimensiuni exterioare LxHxD (mm) | 131 x 129 x 53 |
| Standard | IEC EN 60670-1, IEC EN 60670-23, IEC EN 60670-24 |
| Grad de protecție (IP) | IP52 între marginea dozei și pardoseală IP40 între capac și interior IP20 la punctul de ieșire cablu |
| Temperatura de instalare | Max +45°C; Min -5°C |
| Material | GW PLAST technopolymer, halogen-free |
| Rezistență la încărcare punctuală | 500 N |
| Rezistență la încărcare distribuită | 1000 N |
| Rezistență la temperaturi și foc | Glow wire test 850°C |
| Compatibilitate cu dispozitive | Gama SYSTEM |
Tip Montaj: Incastrat
Numar Module: 8