Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Aceste coliere din plastic zimțate 3.5 x 200 mm, de culoare neagră, sunt ideale pentru fixarea cablurilor și organizarea fasciculelor electrice cu diametrul între 3 și 55 mm. Realizate din poliamidă PA 6.6, oferă o rezistență minimă la tracțiune de 150 N.
Colierele sunt fără halogeni, stabilizate UV și auto-stingătoare, cu clasă de inflamabilitate UL94 V-2. Rezistă la temperaturi de la -40°C până la +85°C, potrivite pentru utilizare la interior și exterior.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Calitatea materialului | Poliamidă (PA 6.6) |
| Culoare | Negru |
| Tip execuție | Dantură interioară |
| Fără halogeni | Da |
| Stabilizat UV | Da |
| Transparent | Nu |
| Lățime bandă | 3.5 mm |
| Lungime bandă | 200 mm |
| Diametru fascicul | 3 – 55 mm |
| Forță minimă de prindere | 150 N |
| Temperatură de montaj | -10 °C – 85 °C |
| Temperatură de operare | -40 °C – 85 °C |
| Sistem de închidere | Limbă din plastic |
| Stabilitate UV conform ASTM D6779 | Nu |
| Clasă inflamabilitate conform UL94 | V2 |
| Omologare UL | Da |