Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Colierele din plastic zimțate 4.5 x 280 mm, negre, UV, sunt concepute pentru utilizare în exterior și pentru aplicații care necesită rezistență sporită la radiații UV. Realizate din PA 6.6 cu granule negre 100% rezistente la UV, acestea oferă o durată de viață de până la 10 ori mai mare față de colierele standard și sunt ideale pentru construcții fotovoltaice sau alte medii expuse la soare. Rezistente la temperaturi scăzute până la -40°C, auto-stingătoare, clasa de inflamabilitate UL94 V-2.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Calitatea materialului | Poliamidă (PA 6.6) |
| Culoare | Negru |
| Tip execuție | Dantură interioară |
| Fără halogeni | Da |
| Transparent | Nu |
| Lățime bandă | 4.5 mm |
| Lungime bandă | 280 mm |
| Diametru fascicul | 5 – 76 mm |
| Forță minimă de prindere | 220 N |
| Temperatură de montaj | -10 °C – 85 °C |
| Temperatură de operare | -40 °C – 85 °C |
| Sistem de închidere | Limbă din plastic |
| Stabilitate UV conform ASTM D6779 | Da |
| Clasă inflamabilitate conform UL94 | V2 |
| Omologare UL | Da |
| Omologare VG | Nu |
| Omologare MIL | Nu |