Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Această siguranță automată MCB oferă protecție împotriva suprasarcinilor și scurtcircuitelor în circuitele electrice. Cu curba de declanșare C și funcția de comutare simultană a fazei și neutru, este potrivită pentru circuite unde se pot întâlni curenți de pornire mai mari, fiind montabilă pe șină DIN de 35 mm pentru o instalare rapidă și sigură.
| Specificație | Detalii |
|---|---|
| Poziție neutră | dreapta |
| Număr poli protejați | 1 |
| Număr poli | 2 P |
| Tip pol | 1P+N |
| Curbă | C |
| Comutare simultană N-neutru | da |
| Capacitate nominală de decuplare | 4,5 kA |
| Tensiune nominală AC | 230 / 240 V |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Tensiune max. exploatare | 253 V |
| Rezistență la tensiune de impuls | 4000 V |
| Curent nominal | 32 A |
| Capacitate de rupere la funcționare nominală (Ics AC) | 4,5 kA |
| Prag funcționare termală AC min./max. | 1,13 / 1,45 In |
| Prag comutare magnetic AC min./max. | 5 / 10 In |
| Capacitate de rupere la funcționare sub 230V AC (Icn) | 4,5 kA |
Numar Poli:: 1P+N
Curent Nominal (a):: 32A
Capacitate De Rupere:: 4.5kA
Curba De Declansare:: C
Numar Module: 1