Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Siguranța automată MHN510 oferă protecție pentru circuite monofazate cu neutru, protejând împotriva suprasarcinilor și scurtcircuitelor. Este ideală pentru instalații rezidențiale și comerciale, cu montaj rapid pe șină DIN de 35 mm.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Siguranță automată (disjunctor) MCB |
| Număr poli | 1P+N |
| Curent nominal | 10 A |
| Capacitate de rupere | 4,5 kA |
| Caracteristică de declanșare | Curba B |
| Gabarit | 1 modul |
| Tensiune nominală | 230 / 240 V AC |
| Tip curent | AC |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Tensiune max. exploatare | 253 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Valoare prag funcționare termală AC | 1,13 / 1,45 In |
| Prag comutare magnet AC min./max. | 3 / 5 In |
| Capacitate de rupere la funcționare nominală | 4,5 kA |
| Comutare simultană N-neutru | Da |
| Tip montaj | Șină DIN 35 mm |
Numar Poli:: 1P+N
Curent Nominal (a):: 10A
Capacitate De Rupere:: 4.5kA
Curba De Declansare:: B
Numar Module: 1