Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Disjunctorul MCB 4P 10A oferă protecție sigură pentru circuite trifazate, cu capacitate de rupere de 6 kA și curbă B, potrivit pentru montaj pe șină DIN.
| Proprietate | Detalii |
|---|---|
| Număr poli | 4 P |
| Tip pol | 4 P |
| Număr poli protejați | 4 |
| Curbă | B |
| Curent nominal | 10 A |
| Tensiune nominală AC | 230 / 400 V |
| Tip tensiune | AC |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Capacitate nominală de decuplare | 6 kA |
| Capacitate de rupere | 6 kA |
| Prag funcționare termală AC | 1,13 / 1,45 In |
| Prag comutare magnet AC | 3 / 5 In |
| Prag comutare magnet DC | 4 / 7 In |
| Prag funcționare termală DC | 1,13 / 1,45 In |
| Capacitate de rupere 1 pol, 400 V | 3 kA |
| Capacitate maximă de rupere la scurtcircuit | 10 kA (230–415 V AC) |
| Conectivitate | Terminal aliniat sus și jos |
| Compatibilitate | Dispozitive modulare pe șină DIN |
Curent Nominal (a):: 10A
Numar Poli:: 4P
Capacitate De Rupere:: 6kA
Curba De Declansare:: B
Numar Module: 4