Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Oferă protecție completă pentru instalații electrice cu 4 poli, prevenind accidentele cauzate de curenți reziduali și scurtcircuite. Se montează rapid pe șină DIN și are construcție robustă, potrivită pentru aplicații industriale sau clădiri mari. Sigilabil și cu port etichetă pentru identificare ușoară.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Întrerupător diferențial RCCB |
| Poziție neutră | Dreapta |
| Număr poli | 4 P |
| Tip de montaj | Șină DIN |
| Sigilabil | Da |
| Compatibil montaj șină DIN | Da |
| Tensiune nominală | 230 / 400 V AC |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Curent rezidual | 30 mA |
| Curent nominal | 25 A |
| Putere curent supratensiune (8/20 μs) | 0,25 kA |
| Capacitate de rupere și deschidere | 1,5 kA |
| Curent scurtcircuit conform EN 61008-1 | 6 kA |
| Putere disipată totală | 4,5 W |
| Putere disipată per pol | 2 W |
| Durata de viață electrică | 2000 cicluri |
| Durata de viață mecanică | 4000 operațiuni |
| Dimensiuni (îxîl) | 70 x 83 x 70 mm |
| Dimensiune construcție DIN | 1 |
| Cuplu de montare | 2,8 Nm |
| Conexiune cablu flexibil | 16 mm² |
| Conexiune cablu rigid | 25 mm² |
| Tip conexiune | Tehnică de înfiletare |
| Port etichetă | Da |
| Standarde | EN 61008-1 |
| Conform WEEE | Afectat |
| Protecție | IP20 |
| Tip curent rezidual | A |
| Temperatura lucru | -25…40 °C |
| Temperatura depozitare/transport | -55…70 °C |
| Grad de poluare | 2 |
| Altitudine maximă | 2000 m |
Tip Produs: Sigurante diferentiale RCCB
Curent Nominal (a):: 25A
Curent Rezidual (ma):: 30mA
Clasa De Protectie (tip):: A
Capacitate De Rupere:: 4.5kA