Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Tabloul electric încastrat de 54 module este soluția ideală pentru organizarea și protejarea circuitelor electrice în instalațiile rezidențiale sau comerciale de dimensiuni medii și mari. Conceput pentru montaj în pereți din rigips, acesta permite integrarea discretă în structura peretelui, oferind în același timp acces facil la echipamentele modulare montate.
Cu un grad de protecție IP40, tabloul asigură protecția componentelor electrice împotriva corpurilor solide mai mari de 1 mm, fiind destinat utilizării în interior. Cele trei rânduri a câte 18 module DIN oferă suficient spațiu pentru montarea întrerupătoarelor automate, a protecțiilor diferențiale sau a altor echipamente modulare necesare într-un sistem electric bine organizat.
Fabricat din plastic rezistent, în culoare albă (RAL 9001), tabloul este prevăzut cu ușă transparentă pentru vizualizarea rapidă a echipamentelor fără a fi necesară deschiderea acestuia. De asemenea, include bară DIN, morsetieră pentru nul și împământare, facilitând instalarea și realizarea conexiunilor electrice în condiții de siguranță.
| Caracteristică | Specificație |
|---|---|
| Tip montaj | Încastrat / perete rigips |
| Grad de protecție | IP40 |
| Număr module DIN | 54 |
| Număr rânduri | 3 (3x18 module) |
| Adâncime de încastrare | 80 mm |
| Lățime | 430 mm |
| Înălțime | 618 mm |
| Adâncime totală | 100 mm |
| Adâncime internă | 80 mm |
| Culoare | Alb |
| Cod RAL | 9001 |
| Material carcasă | Plastic |
| Tip ușă | Transparentă |
| Cu încuietoare | Nu |
| Bară DIN | Da |
| Morsettieră de împământare | Da |
| Morsettieră neutră | Da |
| Placă de montaj | Nu |
| Execuție EMC | Nu |
Tip Montaj: Incastrat
Numar Module: 54