Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Tubul termocontractabil 2:1, negru, cu pereți subțiri, este flexibil, fără halogeni și auto-stingător (VW-1/UL224). Ideal pentru protecția cablurilor și componentelor electrice, se contractă la jumătate din diametrul inițial la încălzire, rezistând la temperaturi între -45°C și +125°C. Are rezistență dielectrică de 15 kV/mm, alungire la rupere de 200 % și grosime perete de 0,9 mm.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Poliolefină (PO-X) |
| Culoare | Negru |
| Tip execuție | Pereți subțiri |
| Fără halogeni | Da |
| Transparent | Nu |
| Tip | Termocontractabil |
| Diametru interior înainte de contracție | 26 mm |
| Diametru interior după contracție | 12.5 mm |
| Rata de contracție | 2:1 |
| Grosime perete după contracție | 0.9 mm |
| Lungime | 1 m |
| Temperatură de operare | -45 °C – 125 °C |
| Secțiune nominală | 530.93 mm² |
| Cu adeziv interior | Nu |
| Printabil | Nu |