Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Aceste coliere din plastic zimțate 4.6 x 200 mm, de culoare neagră, dispun de o clemă metalică pentru prindere pe margini, cu domeniu de prindere 1–3 mm. Sunt ideale pentru fixarea cablurilor și organizarea fasciculelor cu diametrul între 4 și 45 mm. Colierele pot fi utilizate atât longitudinal, cât și transversal în clemă.
Realizate din poliamidă PA 6.6, sunt UV-stabilizate, fără halogeni și rezistente la temperaturi de la -40°C până la +85°C. Sistemul de închidere este clasic, cu limbă din plastic.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Calitatea materialului | Poliamidă (PA 6.6) |
| Culoare | Negru |
| Tip execuție | Dantură interioară |
| Fără halogeni | Da |
| Stabilizat UV | Da |
| Transparent | Nu |
| Lățime bandă | 4.6 mm |
| Lungime bandă | 200 mm |
| Diametru fascicul | 4 – 45 mm |
| Domeniu de prindere clemă | 1 – 3 mm |
| Forță minimă de prindere | 200 N |
| Grosime bandă | 1 mm |
| Temperatură de montaj | -10 °C – 85 °C |
| Temperatură de operare | -40 °C – 85 °C |
| Sistem de închidere | Limbă din plastic |
| Tip montaj | Clema pe margine |