Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Doza încastrată pentru 12 module (6+6) este perfectă pentru instalații electrice de capacitate mai mare, oferind două compartimente separate pentru cabluri. Fabricată din tehnopolimer GW PLAST halogen-free, aceasta combină robustețea mecanică ridicată cu protecție termică și compatibilitate completă cu dispozitivele din gama SYSTEM. Ideală pentru aplicații domestice și profesionale, permite montarea sigură și ordonată a componentelor electrice.
Face parte din gama de cutii cu montare la nivel, montare pe suprafață și în pardoseală.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Număr module | 12 module (6+6) |
| Distanță axe suporturi de fixare | 163.5 mm |
| Pre-aranjament compartiment | 2 |
| Dimensiuni exterioare LxHxD (mm) | 186 x 132 x 53 |
| Gamă / Standard | Gama 24 SC; IEC EN 60670-1, IEC EN 60670-23, IEC EN 60670-24 |
| Grad de protecție (IP) | IP52 între marginea dozei și pardoseală IP40 între capac și interior (exclusiv punct de ieșire cablu) IP20 la punctul de ieșire cablu |
| Temperatura de instalare | Max +45°C; Min -5°C |
| Material | GW PLAST technopolymer, halogen-free |
| Rezistență la încărcare punctuală | 500 N |
| Rezistență la încărcare distribuită | 1000 N |
| Rezistență la temperaturi și foc | Glow wire test 850°C |
| Compatibilitate cu dispozitive | Gama SYSTEM |
Tip Montaj: Incastrat
Numar Module: 12