Doză aparat 3 module, încastrată, pentru volum mare, 119x80x50 mm
Doza încastrată pentru 3 module este ideală pentru instalații electrice compacte, oferind trei compartimente pentru organizarea cablurilor și protecția acestora. Fabricată din tehnopolimer GW PLAST halogen-free, aceasta asigură durabilitate, rezistență mecanică ridicată și protecție la temperaturi și foc, fiind compatibilă cu toate dispozitivele din gama SYSTEM. Perfectă pentru aplicații domestice sau profesionale, permite montarea sigură și ordonată a componentelor electrice.
Specificații
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Număr module | 3 module |
| Distanță axe suporturi de fixare | 83.5 mm |
| Pre-aranjament compartiment | 3 |
| Dimensiuni exterioare LxHxD (mm) | 119 x 80 x 50 |
| Gamă / Standard | Gama 24 SC; IEC EN 60670-1, IEC EN 60670-23, IEC EN 60670-24 |
| Grad de protecție (IP) | IP52 între marginea dozei și pardoseală IP40 între capac și interior (exclusiv punct de ieșire cablu) IP20 la punctul de ieșire cablu |
| Temperatura de instalare | Max +45°C; Min -5°C |
| Material | GW PLAST technopolymer, halogen-free |
| Rezistență la încărcare punctuală | 500 N |
| Rezistență la încărcare distribuită | 1000 N |
| Rezistență la temperaturi și foc | Glow wire test 850°C |
| Compatibilitate cu dispozitive | Gama SYSTEM |