Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Colierele zimțate 4.5 x 200 mm, de culoare neagră (RAL 9011), sunt ideale pentru organizarea și fixarea cablurilor cu diametre între 3 și 51 mm. Realizate din poliamidă (PA 6.6), acestea sunt rezistente la UV, fără halogeni și auto-stingătoare, cu clasă de inflamabilitate UL94 V-2. Forța minimă de prindere este de 220 N, iar temperatura de operare variază între -40°C și +85°C.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Calitatea materialului | Poliamidă (PA 6.6) |
| Culoare | Negru (RAL 9011) |
| Tip execuție | Dantură interioară |
| Fără halogeni | Da |
| Stabilizat UV | Da |
| Transparent | Nu |
| Lățime bandă | 4.5 mm |
| Lungime bandă | 200 mm |
| Diametru fascicul | 3 – 51 mm |
| Forță minimă de prindere | 220 N |
| Temperatură de montaj | -10 °C – 85 °C |
| Temperatură de operare | -40 °C – 85 °C |
| Sistem de închidere | Limbă din plastic |
| Tip montaj | Fără montaj special |
| Aprobat UL | Da |
| Clasa de inflamabilitate UL94 | V2 |
| Grosime bandă | – |