Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
ML525J este un disjunctor MCB 1P+N, conceput pentru protecția sigură a circuitelor electrice de curent alternativ. Cu un curent nominal de 25A și capacitate de rupere de 6kA, asigură protecție împotriva suprasarcinilor și scurtcircuitelor. Curbă C, ideală pentru aplicații casnice și industriale unde sunt prezente echipamente cu consum normal de pornire.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | 1P+N |
| Curent nominal | 25 A |
| Capacitate nominală de decuplare | 6 kA |
| Tensiune nominală AC | 230 / 240 V |
| Tip curbă | C |
| Comutare simultană N-neutru | Da |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Tensiune maximă de exploatare | 253 V |
| Rezistență la impuls nominal | 4 kV |
| Prag de comutare termic AC | 1,13 – 1,45 In |
| Prag de comutare magnetic AC | 5 – 10 In |
Numar Poli:: 1P+N
Curent Nominal (a):: 25A
Capacitate De Rupere:: 6kA
Curba De Declansare:: C