Data de livrare: Marti, 07.04.2026
Șurubelniță izolată VDE pentru șuruburi plate, protejată pentru tensiuni de până la 1.000 V, conform standardelor IEC 60900 și VDE 0682, partea 201, precum și DIN ISO 2380. Fiecare piesă este testată individual la 10.000 V în baie de apă pentru a garanta siguranța absolută. Lama este fabricată din oțel crom-vanadiu de înaltă calitate, prevăzută cu protecție anti-derapantă și mâner ergonomic din două componente pentru un confort sporit în utilizare. Este instrumentul ideal pentru lucrări profesionale în instalații electrice sub tensiune.
| Caracteristică | Detalii |
| Execuție | Dreaptă |
| Izolată | ✓ |
| Design mâner | 2 componente |
| Greutate | 72 g |
| Izolare protecție 1000 V | ✓ |
| Lungime totală | 240 mm |
| Dimensiune lamă | 5.5 x 125 mm |
| Material mâner | Plastic |
| Diametru tulpină | 8.2 mm |
| Lățime lamă | 5.5 mm |
| Lungime lamă | 125 mm |
| Versiune antiscânteie | × |
| Anti-magnetic | × |
| Capac rotativ | × |
| Tulpină | Rotundă |
| Material lamă | Oțel crom-vanadiu |
| Protecție antiderapantă | ✓ |
| Protecție suprafață lamă | Altele |
| Lamă continuă | ✓ |
| Design precis | × |
| Dispozitiv de prindere | × |
| Cu cap impact | × |
| Lamă curbă | ✓ |
| Grosime lamă | 1 mm |
| Lățime cheie pătrată | - |
| Lățime hexagon | - |