Șurubelnița Phillips PH0 CIMCO este destinată lucrărilor electrice în siguranță, fiind izolată până la 1000V conform standardelor VDE. Este testată individual la 10.000V și are un mâner comod din 2 componente, ideal pentru intervenții în tablouri electrice sau instalații.
| Caracteristică | Detalii |
|---|---|
| Execuție | Dreaptă |
| Izolată | ✓ |
| Design mâner | 2 componente |
| Greutate | 32 g |
| Protecție izolatoare 1000 V | ✓ |
| Testată VDE | ✓ |
| Lungime totală | 145 mm |
| Mărime | 0/1/2/3 |
| Sistem șurub | Phillips PH |
| Material mâner | Plastic |
| Diametru lamă | 6.3 mm |
| Lungime lamă | 60 mm |
| Versiune antiscânteie | × |
| Antimagnetică | ✓ |
| Capac rotativ | × |
| Tulpină | Rotundă |
| Material lamă | Oțel crom-vanadiu |
| Suprafață lamă | Standard |
| Design de precizie | × |
| Dispozitiv de prindere | × |
| Cu cap de impact | × |
| Lățime pe laterale pătrate | - mm |
| Lățime pe laterale hexagonale | - mm |