Șurubelnița Phillips Pozidriv PZ0/1/2/3 CIMCO este destinată lucrărilor electrice realizate în siguranță, fiind izolată până la 1000V conform standardelor VDE. Este testată individual la 10.000V și este proiectată pentru intervenții asupra sistemelor electrice, inclusiv pentru șuruburi combinate cu fantă și cruce, cum sunt cele întâlnite la borne și cleme electrice. Mânerul ergonomic din 2 componente oferă confort și control sporit în timpul utilizării.
Specificații
| Caracteristică | Detalii |
|---|---|
| Execuție | Dreaptă |
| Izolată | ✓ |
| Design mâner | 2 componente |
| Greutate | 32 g |
| Protecție izolatoare 1000 V | ✓ |
| Testată VDE | ✓ |
| Lungime totală | 165/185/210/274mm |
| Mărime | 0 |
| Sistem șurub | Pozidriv PZ |
| Material mâner | Plastic |
| Diametru lamă | 6.3 mm |
| Lungime lamă | 60 mm |
| Versiune antiscânteie | × |
| Antimagnetică | ✓ |
| Capac rotativ | × |
| Tulpină | Rotundă |
| Material lamă | Oțel crom-vanadiu |
| Suprafață lamă | Standard |
| Design de precizie | × |
| Dispozitiv de prindere | × |
| Cu cap de impact | × |
| Lățime pe laterale pătrate | - mm |
| Lățime pe laterale hexagonale | - mm |