Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
MY320 este o siguranță automată trifazată cu 3 poli, potrivită pentru protecția circuitelor cu consum mai mare și echipamente cu sarcini inductive. Curba C asigură o toleranță bună la curenți de pornire ridicați, iar curentul nominal de 20A și capacitatea de rupere de 4.5kA oferă protecție sigură la suprasarcină și scurtcircuit. Este ideală pentru tablouri electrice rezidențiale și comerciale.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | 3P |
| Număr poli protejați | 3 |
| Număr de poli | 3P |
| Curent nominal | 20 A |
| Curbă de declanșare | C |
| Capacitate nominală de decuplare | 4.5 kA |
| Tensiune nominală AC | 230 / 400 V |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls nominal | 4000 V |
| Prag de comutare termic AC | 1,13 – 1,45 In |
| Prag de comutare magnetic AC | 5 – 10 In |
| Prag de comutare magnetic DC | 7 – 15 In |
| Prag de comutare termic DC | 1,13 – 1,45 In |
| Capacitate de rupere lcs AC IEC 60898-1 | 4.5 kA |
| Capacitate de rupere lcn AC IEC 60898-1 | 4.5 kA |
| Capacitate de rupere la 1 pol EN 60947-3 | 3 kA |
| Capacitate maximă de rupere lcu AC IEC 60947-2 | 6 kA |
Numar Poli:: 3P
Curent Nominal (a):: 20A
Capacitate De Rupere:: 4.5kA
Curba De Declansare:: C