Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
MY340 este o siguranță automată trifazată cu 3 poli, concepută să protejeze circuitele cu consum ridicat. Curba C permite pornirea aparatelor electrice fără declanșări nejustificate. Cu un curent nominal de 40A și capacitate de rupere de 4.5kA, asigură protecție sigură la suprasarcină și scurtcircuit în instalații industriale și rezidențiale.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | 3P |
| Număr poli protejați | 3 |
| Număr de poli | 3 P |
| Curent nominal | 40 A |
| Curbă de declanșare | C |
| Capacitate nominală de decuplare | 4.5 kA |
| Tensiune nominală AC | 230 / 400 V |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls nominal | 4000 V |
| Prag de comutare termic AC | 1,13 – 1,45 In |
| Prag de comutare magnetic AC | 5 – 10 In |
| Prag de comutare magnetic DC | 7 – 15 In |
| Capacitate de rupere lcn AC IEC 60898-1 | 4.5 kA |
| Capacitate maximă de rupere lcu AC IEC 60947-2 | 6 kA |
Numar Poli:: 3P
Curent Nominal (a):: 40A
Capacitate De Rupere:: 4.5kA
Curba De Declansare:: C