Data de livrare: maine, 07.04.2026
NCN420 este un disjunctor patru poli (4P) proiectat pentru circuite de până la 20 A, cu capacitate de rupere de 10 kA. Curbă C oferă protecție rapidă împotriva suprasarcinilor și scurtcircuitelor, iar montajul pe șină DIN permite instalare rapidă și sigură în tablouri electrice.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | 4P |
| Număr poli protejați | 4 |
| Număr de poli | 4 P |
| Poziție neutru | fără neutru |
| Tip de montaj | Șină DIN |
| Curent nominal | 20 A |
| Curbă de declanșare | C |
| Capacitate nominală de decuplare | 10 kA |
| Tensiune nominală AC | 400 V |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 6000 V |
| Tensiune minimă prag (Ue min) | 12 V |
| Capacitate de rupere lcs AC IEC 60898-1 | 7,5 kA |
| Prag funcționare termală AC | 1,13 / 1,45 In |
| Prag de comutare magnet AC | 5 / 10 In |
| Prag funcționare magnetică DC | 7 / 15 In |
| Prag funcționare termală DC | 1,13 / 1,45 In |
Numar Poli:: 4P
Curent Nominal (a):: 20A
Capacitate De Rupere:: 10kA
Curba De Declansare:: C