Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
Protejează circuitele electrice cu 4 poli împotriva curenților reziduali mari și scurtcircuitelor. Sigilabil și cu montaj pe șină DIN, acest întrerupător diferențial AC este potrivit pentru instalații unde este necesară protecție împotriva scurgerilor de curent de până la 100 mA, oferind securitate suplimentară pentru echipamente și persoane.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Întrerupător diferențial RCCB |
| Poziție neutră | Dreapta |
| Număr poli | 4 P |
| Tip de montaj | Șină DIN |
| Sigilabil | Da |
| Compatibil montaj șină DIN | Da |
| Tensiune nominală | 230 / 400 V AC |
| Tip tensiune alimentare | AC |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune izolare | 500 V |
| Rezistență la impuls | 4000 V |
| Curent rezidual | 100 mA |
| Curent nominal | 25 A |
| Putere curent supratensiune (8/20 μs) | 0,25 kA |
| Capacitate de rupere și deschidere | 1,5 kA |
| Curent scurtcircuit conform IEC/EN 61008-1 | 6 kA |
| Putere disipată totală | 2,6 W |
| Putere disipată per pol | 0,8 W |
| Durata de viață electrică | 2000 cicluri |
| Durata de viață mecanică | 4000 operațiuni |
| Dimensiuni (îxîl) | 70 x 83 x 70 mm |
| Dimensiune construcție DIN | 1 |
| Cuplu de montare | 2,8 Nm |
| Conexiune cablu flexibil | 1–16 mm² |
| Conexiune cablu rigid | 1–25 mm² |
| Tip conexiune | Tehnică de înfiletare |
| Tip curent rezidual | AC |
| Standarde | IEC 61008-1, EN 61008-1 |
| Conform WEEE | Afectat |
| Protecție | IP20 |
| Temperatura lucru | -25…40 °C |
| Grad de poluare | 2 |
| Altitudine maximă | 2000 m |
| Temperatura depozitare/transport | -55…70 °C |
Tip Produs: Sigurante diferentiale RCCB
Curent Nominal (a):: 25A
Curent Rezidual (ma):: 100mA
Clasa De Protectie (tip):: AC
Capacitate De Rupere:: 6kA