Data de livrare: poimaine, 07.04.2026
ML520J este o siguranță automată de tip MCB, 1P+N, concepută pentru protecția circuitelor electrice de curent alternativ. Cu curent nominal de 20A și capacitate de rupere 6kA, oferă siguranță și control pentru instalațiile electrice casnice sau industriale. Modelul are curbă C, ideal pentru protejarea cablurilor și echipamentelor sensibile la suprasarcină și scurtcircuit.
| Caracteristică | Valoare |
|---|---|
| Tip | 1P+N |
| Curent nominal | 20 A |
| Capacitate nominală de decuplare | 6 kA |
| Tensiune nominală AC | 230 / 240 V |
| Tip curbă | C |
| Comutare simultană N-neutru | Da |
| Frecvență | 50/60 Hz |
| Tensiune de izolare | 500 V |
| Tensiune maximă de exploatare | 253 V |
| Rezistență la impuls nominal | 4 kV |
| Prag de comutare termic AC | 1,13 – 1,45 In |
| Prag de comutare magnetic AC | 5 – 10 In |
Numar Poli:: 1P+N
Curent Nominal (a):: 20A
Capacitate De Rupere:: 6kA
Curba De Declansare:: C